Studia Podyplomowe
Plastyka dla nauczycieli
Opis studiów
Przy studiowaniu na dwóch kierunkach – 800 zł zniżki !!!Celem studiów podyplomowych Plastyka dla nauczycieli jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do prowadzenia zajęć z zakresu pedagogiki sztuki. Studia przeznaczone są dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne, a przede wszystkim do nauczycieli, którzy chcą uzyskać uprawnienia umożliwiające nauczanie oraz udoskonalenie pracy nauczyciela plastyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Kierunek jest polecany również wszystkim, którzy pragną nabyć wiedzę teoretyczną i chcą udoskonalić swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe, jakich wymaga właściwa organizacja pracy podczas zajęć z zakresu sztuki współczesnej, historii sztuki oraz wzornictwa przemysłowego. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z nowoczesnymi metodami nauczania umożliwiającymi efektywne nauczanie plastyki oraz zdobędą formalne kwalifikacje do przekazywania wiedzy z dziedziny sztuki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Absolwenci tego kierunku uzyskują kwalifikacje niezbędne w nauczaniu Plastyki w szkołach, po spełnieniu wymogów, które zostały określone przez:
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która oprócz tego, że posiada ogromną wiedzą teoretyczną, to również dysponuje wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie plastyki. Studia podyplomowe z zakresu plastyki dla nauczycieli są wzbogacone zajęciami warsztatowymi, przez co doskonalenie praktyki, jak i pogłębianie wiedzy odbywa się szybciej i bardziej efektywnie.
Zagadnienia objęte programem nauczania realizowanym w ramach studiów pozwalają na zdobycie kompleksowych kwalifikacji wymaganych do prowadzenia lekcji z plastyki w różnych typach szkół i podnoszą konkurencyjność absolwentów na wymagającym rynku pracy. Cel studiów jest zgodny z przepisami prawa, w tym z Rozporządzeniem MNiSW, a program oparte jest na konkretnych potrzebach praktyki nauczycielskiej i pracy z uczniami.
Słuchacz nabędzie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy dotyczącej zagadnień rysunkowych takich jak: linia, walor, perspektywa, kształt, wielkość czy płaszczyzna. Potrafił będzie dokonywać odpowiedniego wyboru narzędzi i środków wyrazu plastycznego podczas realizacji projektu artystycznego świadomie posługując się narzędziami warsztatu artystycznego. Także nabędzie otwartości na różnorodność realizacji w zależności od indywidualnych predyspozycji, prezentacji publicznej i ustnej wypowiedzi na temat pracy artystycznej. Zdobędzie umiejętności prawidłowego formułowania celów kształcenia do konkretnych sytuacji dydaktycznych edukacji plastycznej, dobierania metod, form i treści w kontekście realizacji celów lekcji.
Kompetencje społeczne, które osiągnie absolwent to m.in. umiejętność poszukiwania możliwości innowacyjnych rozwiązań w procesie rozwijania twórczości dziecka a także świadomość konieczności stałego uzupełniania swojej wiedzy szczególnie w świetle rozwoju technologicznego. Nauczy się poszukiwać, gromadzić i przetwarzać informacje oraz dobierać odpowiednie narzędzia informatyczne. Także łączyć i wykorzystywać tradycyjne techniki rysunkowe z technikami cyfrowymi, samodzielnie tworzyć projekty graficzne.
W przypadku braku posiadania uprawnień pedagogicznych umożliwiamy słuchaczom zapisanie się jednocześnie również na drugi kierunek studiów: Kwalifikacje nauczycielskie – Przygotowanie pedagogiczne.
Najważniejsze cechy
Sprawdź również studia dzienne w Akademii Nauk Stosowanych