Kim jesteśmy

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie jest uczelnią niepaństwową, posiadającą takie same uprawnienia jak uczelnie państwowe. Działamy od 2000 r. na podstawie decyzji MEN o wpisie do rejestru uczelni. Posiadamy ofertę studiów międzynarodowych i kształcimy studentów z różnych części świata. Wszystkie nasze kierunki studiów, w tym studiów podyplomowych, odpowiadają aktualnym wymogom ustawowym i przepisom krajowym.
Jest nam bardzo miło poinformować, iż decyzją Ministra Edukacji i Nauki od 20 października 2021 roku nasza Uczelnia stała się Akademią Nauk Stosowanych, co zwiększyło jej rangę i rozpoznawalność. Pełna nazwa Uczelni uzyskała od teraz brzmienie: Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.
Zasady studiowania, plany studiów oraz ich zakres nie ulegają zmianie.

Doświadczenie

W naszej uczelni kształcimy corocznie kilka tysięcy studentów studiów wyższych i słuchaczy studiów podyplomowych. Pozyskujemy również z sukcesem środki finansowe, głównie unijne, na projekty dla naszych studentów.

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji studiów podyplomowych w całej Polsce – jesteśmy już obecni w 44 miastach i stale poszerzamy mapę naszych punktów,
  • stale zwiększamy listę kierunków studiów podyplomowych, aby dostosowywać ofertę do potrzeb słuchaczy, bazując na doświadczeniu i możliwości realizacji nowych wyzwań,
  • poszerzamy swoje doświadczenie również o nowe osoby prowadzące, aby zajęcia były jak najbardziej przydatne i praktyczne dla naszych słuchaczy.

Niesamowita kadra

Nasi pracownicy to wyłącznie profesjonaliści najwyższej klasy, praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Zatrudniamy obecnie ponad 130 wykładowców z całej Polski. Są wśród nich nauczyciele akademiccy, nauczyciele szkół podstawowych i średnich, pedagodzy, psychologowie, terapeuci, dyrektorzy placówek oświatowych oraz urzędnicy administracji publicznej. Także pracownicy służby zdrowia, sektora bankowego oraz prowadzący własny biznes.

Zależy na na tym aby nasza kadra wyposażona była przede wszystkim w najnowszą wiedzę oraz miała odpowiednie umiejętności i doświadczenie w jej przekazywaniu słuchaczom.

Interesuje nas bardzo opinia słuchaczy zarówno dotycząca kadry dydaktycznej jak i administracyjnej, którą uwzględniamy przy podejmowaniu współpracy każdego roku z naszymi pracownikami.

Co mówią nasi studenci?

Studia w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie.
Sprawdź również studia dzienne w Akademii Nauk Stosowanych