Studia Podyplomowe

Zarządzanie kulturą

online

Opis studiów

Przy studiowaniu na dwóch kierunkach – 800 zł zniżki !!!

Zarządzanie kulturą to interdyscyplinarny kierunek łączący klasyczne nauki z obszaru zarządzania oraz specyfikę funkcjonowania ośrodków z zakresu kultury współczesnej. Dzięki temu programowi studiów studenci zdobywają kompleksową wiedzę nie tylko na temat teorii zarządzania, ale także praktyczne umiejętności konieczne do skutecznego kierowania instytucjami kultury w dynamicznym i wymagającym środowisku.

Nadrzędnym celem studiów podyplomowych jest pozwolenie studentom na poszerzanie wiedzy na temat funkcjonowania instytucji działających w obszarze kultury oraz zdobycie praktycznych doświadczeń i umiejętności w zakresie zarządzania instytucjami kultury. Program studiów przygotowuje również do analizy i zrozumienia zmieniających się trendów kulturowych, co jest kluczowe dla skutecznego planowania i realizacji działań kulturalnych.

Studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą są dedykowane przede wszystkim pracownikom instytucji kultury, takim jak muzea, teatry, galerie sztuki czy festiwale. Jednakże, otwarte są także dla wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętym zarządzaniem w kulturze, które posiadają wyższe wykształcenie. Dzięki temu, studenci mogą połączyć swoją pasję do kultury z profesjonalnym rozwojem, zdobywając umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania różnorodnymi aspektami instytucji kultury.

Program studiów kompleksowo przygotowuje studentów do objęcia stanowisk kierowniczych w instytucjach kultury oraz do podejmowania się realizacji różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych. Słuchacze mają możliwość rozwijania kompetencji zawodowych w obszarze zarządzania kulturą i projektami kulturalnymi, realizacji projektów unijnych oraz organizowania różnorodnych wydarzeń kulturalnych, co stanowi klucz do sukcesu w dzisiejszym zróżnicowanym świecie kultury i sztuki.

Tematyka studiów

Ekonomika kultury Finansowanie kultury Kultura w Internecie Marketing w kulturze Międzynarodowe instytucje i organizacje kulturalne Ochrona własności intelektualnej Organizacja i zarządzanie kulturą w Polsce Prawo pracy Prawne aspekty działalności kulturalnej Public relations: kształtowanie wizerunku organizacji, autoprezentacja Zarządzanie – organizacja kultury Zarządzanie dziedzictwem kulturowym Zarządzanie jakością w instytucjach kultury Zarządzanie projektem Zarządzanie zasobami ludzkimi: motywowanie, przywództwo, negocjacje, praca w zespołach

Zarezerwuj miejsce dla siebie

  Jestem zainteresowany(a) drugim kierunkiem:Jestem zainteresowany(a) drugim kierunkiem:

  AkceptujeAkceptuję politykę prywatności

  Masz pytania?

  Sprawdź odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania

  Pobierz dokument: Podanie na studia podyplomowe

  Zobacz jak wygląda świadectwo ukończenia studiów

  Najważniejsze cechy

  Studia w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie.
  Sprawdź również studia dzienne w Akademii Nauk Stosowanych