Najczęściej zadawane pytania


Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem kolejnego kierunku studiów, aby uzyskać dodatkowe kompetencje lub chcesz zdobyć nową wiedzę i umiejętności decydując się na kierunek studiów o całkowicie innym profilu odbiegającym tematyką od ogólnego programu kształcenia, z jakim do tej pory miałeś/aś styczność, studia podyplomowe to właśnie jedna z dróg stwarzająca nowe możliwości rozwoju. Więcej informacji w artykule: Co dają studia podyplomowe?



Tak, praktyki mogą zostać zaliczone na podstawie doświadczenia zawodowego/ obecnej pracy – jeżeli zakres obowiązków jest/był tożsamy z zakresem studiów.

Przykłady zaliczenia praktyk:
– student studiuje u nas kierunek „Chemia dla nauczycieli”, pracuje w szkole jako nauczyciel biologii i w ramach zastępstw prowadził/prowadzi zajęcia z chemii dla uczniów – może ubiegać się o zaliczenie praktyk na podstawie Zaświadczenia, którego wzór przesyłamy na początku studiów.
– student studiuje u nas kierunek „Kształcenie uczniów z niepełnosprawnością”, pracuje/pracował w szkole/ośrodku terapii z dziećmi z niepełnosprawnością – może ubiegać się o zaliczenie praktyk na podstawie Zaświadczenia, którego wzór przesyłamy na początku studiów.



Tak, oczywiście, można opłacać studia w innych terminach bądź w ratach innej wysokości – w tym celu wystarczy napisać podanie (drogą mailową na adres Biura: sekretariat@podyplomowestudia.eu) ze wskazaniem własnego systemu opłat.



Tak, faktury wystawiane są na prośby studentów przez cały okres trwania studiów. Prośby o faktury prosimy kierować drogą mailową na adres: sekretariat@podyplomowestudia.eu

Fakturę można wystawić maksymalnie w okresie do 3 miesięcy po dokonaniu wpłaty. Dla starszych wpłat księgowość wystawia zaświadczenie o dokonanej wpłacie.



Tak, zaświadczenia różnego typu wystawiane są na prośby studentów przez cały okres trwania studiów. Prośby o zaświadczenia prosimy kierować drogą mailową na adres: sekretariat@podyplomowestudia.eu



Tak, zniżki obowiązują w dwóch przypadkach:

– przy studiowaniu dwóch kierunków jednocześnie przysługuje zniżka w wysokości 400 zł na każdym kierunku (łącznie 800 zł);

– dla absolwentów naszych studiów podyplomowych przysługuje zniżka w wysokości 400 zł.



Praca końcowa musi zostać zatwierdzona przez promotora. Po zatwierdzeniu pracy jest ona składana na koniec studiów, nie podlega ona tradycyjnej obronie – promotor przedstawia do Biura Studiów Podyplomowych recenzję pracy i ta recenzja jest podstawą wystawienia oceny. Więcej informacji w artykule: Czy studia podyplomowe kończą się napisaniem pracy?



Czesne to opłata za cały tok studiów bez dodatkowych opłat.



Można złożyć dokumenty osobiście pod wskazanym adresem w danym mieście jeśli posiadamy tam biuro po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo z koordynatorem danego ośrodka. Można też przesłać skan dokumentów na adres ośrodka lub też przesłać dokumenty w wersji papierowej do biura rekrutacji w siedzibie Akademii w Lublinie ul. Choiny 2.



Nie ma żadnych dodatkowych opłat.



Praca końcowa pisana jest pod okiem promotora i oceniana przez niego w formie recenzji. Listę z nazwiskami i adresami mailowymi promotorów studenci otrzymają drogą mailową od Biura na początku studiów.

Przesyłana lista promotorów jest pomocnicza dla studentów, można wybrać wykładowcę spoza tej listy – spośród osób prowadzących zajęcia.



Odpowiadając na pytania dotyczące warunków zaliczenia studiów podyplomowych podkreślamy, iż podobnie jak w przypadku studiów pierwszego stopnia (studiów licencjackich czy inżynierskich) czy studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich, studia podyplomowe również wiążą się z koniecznością zdania egzaminu oraz napisania pracy dyplomowej. Więcej informacji w artykule: Czy studia podyplomowe kończą się napisaniem pracy?



Szereg uczelni daje obecnie możliwość, by zdobyć dodatkową wiedzę i poszerzyć swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w zajęciach realizowanych na studiach podyplomowych. Wśród osób pragnących nabyć nowe kompetencje i umiejętności praktyczne w danej dziedzinie, może jednak pojawiać się szereg pytań. Czym zatem charakteryzują się studia podyplomowe? Do kogo studia podyplomowe są adresowane? Więcej informacji w artykule: Czym są studia podyplomowe?



Ze względu na fakt, iż uczelnie zarówno publiczne, jak i niepubliczne dysponują coraz bogatszą tematyką studiów podyplomowych, osoby pragnące nabyć nowe kwalifikacje oraz poszerzyć posiadane zasoby wiedzy i umiejętności coraz częściej zastanawiają się nad kontynuowaniem kształcenia właśnie na studiach podyplomowych. Należy pamiętać jednak, iż nie wszyscy są uprawnieni do skorzystania z możliwości, jakie dają studia podyplomowe. Więcej informacji w artykule: Studia podyplomowe dla kogo są przeznaczone?



Zwykle studia podyplomowe trwają 2 semestry, czyli jeden rok akademicki. Wynika to przede wszystkim z Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, w której zawarty został zapis, iż studia podyplomowe nie mogą trwać krócej niż właśnie dwa semestry. Więcej informacji w artykule: http://Ile trwają studia podyplomowe?



Wybór studiów podyplomowych pod wieloma względami nie różni się w znacznym stopniu od wyboru studiów I czy II stopnia. W dalszym ciągu warto zwrócić uwagę na kilka fundamentalnych kwestii, które będą mieć istotny wpływ na wartość i jakość zdobytej wiedzy i nowych kwalifikacji, a także dyplomu, który studenci otrzymują po ukończeniu studiów. Więcej informacji w artykule: Jak wybrać studia podyplomowe?



Działamy w 45 miastach. Niektóre kierunki studiów wymagają oprócz zajęć on-line dwóch-trzech zjazdów stacjonarnych w semestrze. Jeżeli jesteś zainteresowany/a takim kierunkiem należy wybrać miasto najbliżej swojego miejsca zamieszkania lub dowolne inne, do którego będziesz dojeżdżać na zajęcia stacjonarne.



Dokumenty wymagane od kandydatów uzależnione są między innymi od profilu studiów – na poszczególne kierunki studiów podyplomowych niezbędne dokumenty mogą się niekiedy różnić. W niektórych przypadkach należy dostarczyć na przykład zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy w danym zawodzie, w innych zaś taki dokument nie będzie wymagany. Więcej informacji w artykule: Jakie dokumenty na studia podyplomowe są wymagane?



Studenci, którzy osiągną efekty kształcenia, jakie zakłada program studiów podyplomowych na danym kierunku otrzymają Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych. Posiadanie dyplomu ukończenia studiów podyplomowych jest dodatkowym potwierdzeniem nabytych umiejętności i kompetencji. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych opracowane zostało według obowiązującego wzoru MNiSW. Zgodnie z zapisami polskiego prawa, ukończenie studiów podyplomowych nie uprawnia natomiast do otrzymania dodatkowego tytułu naukowego. Więcej informacji w artykule: Jakie uprawnienia dają studia podyplomowe?


Co mówią nasi studenci?

Studia w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie.
Sprawdź również studia dzienne w Akademii Nauk Stosowanych