Studia Podyplomowe

Etyka i filozofia dla nauczycieli

online

Opis studiów

Przy studiowaniu na dwóch kierunkach – 800 zł zniżki !!!

Studia prowadzone są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102) oraz Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.). Mają charakter kwalifikacyjny, umożliwiają nauczycielom zdobycie uprawnień do nauczania drugiego przedmiotu.
Celem naszych studiów podyplomowych jest zapoznanie słuchaczy z fascynującą problematyką filozofii i etyki, która jest kluczowa na różnych etapach kształcenia.
Studia podyplomowe z obszaru etyki dla nauczycieli to doskonała okazja do zdobycia dodatkowych kwalifikacji pedagogicznych, niezbędnych do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Dzięki nim, absolwenci zyskują pewność siebie na rynku pracy oraz lepsze szanse znalezienia zatrudnienia w sektorze edukacji i nauki. Nasze prestiżowe studia są tak skonstruowane, by zapewnić słuchaczom nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności niezbędne do nauczania przedmiotu etyki. Po ukończeniu programu, absolwenci otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych, potwierdzające ich wiedzę i kwalifikacje zgodne z wymogami prawa polskiego.

W przypadku braku posiadania uprawnień pedagogicznych umożliwiamy słuchaczom zapisanie się jednocześnie również na drugi kierunek studiów: Kwalifikacje nauczycielskie – Przygotowanie pedagogiczne.

Dołącz do naszych studiów podyplomowych „Etyka i filozofia dla nauczycieli” i poszerz swoją wiedzę. Będzie to nie tylko inspirujące, ale także przydatne w Twojej karierze zawodowej! Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności, zgłębiać filozoficzne tajniki oraz zdobyć praktyczne narzędzia do nauczania etyki, zapraszamy serdecznie na nasze studia podyplomowe.

Tematyka studiów

Historia filozofii starożytnej, średniowiecznej, nowożytnej i współczesnej Metaetyka i filozoficzne podstawy etyki Wprowadzenie do filozofii Wybrane zagadnienia aksjologii i deontologii Etyka a problemy rodziny Etyka komunikacji Etyka pracy (zawodowa) i etyka ekologiczna Wybrane zagadnienia metafizyki i antropologii Etyka społeczna i polityczna Bioetyka Filozofia kultury z elementami filozofii sztuki Konwersatorium tekstów i literatury etycznej i filozoficznej Dydaktyka przedmiotu „Etyka i filozofia”

Zarezerwuj miejsce dla siebie

  Jestem zainteresowany(a) drugim kierunkiem:Jestem zainteresowany(a) drugim kierunkiem:

  AkceptujeAkceptuję politykę prywatności

  Masz pytania?

  Sprawdź odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania

  Pobierz dokument: Podanie na studia podyplomowe

  Zobacz jak wygląda świadectwo ukończenia studiów

  Najważniejsze cechy

  Studia w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie.
  Sprawdź również studia dzienne w Akademii Nauk Stosowanych